Hovedsponsorer forlænger

13. maj 2021, 12:00
Privatfoto

mønsted Fodboldafdelingen i Mønsted IF har forlænget aftalen med afdelingens to hovedsponsorer, Stoholm-Viborg Slagteren og Meny Kaffe, som dermed også de næste tre år vil præge trøjerne på klubbens førstehold i serie 3 samt på alle de frivillige trænere og lederes træningsdragter.

- Fra klubbens side er vi selvfølgelig glade for den positive respons, vores sponsorer føler, de får med et sponsorat i en forening med den positive udvikling, vi er i, og ligeledes at vi kan fastholde vores samarbejdspartnere i denne tid, hvor alle virksomheder på en eller anden måde er ramt af påvirkningerne fra Covid-19, påpeger sponsoransvarlig Henrik Theil.

Han er på billedet flankeret af de to sponsorer Rene Madsen fra Stoholm-Viborg Slagteren (th) og Rasmus Jønsson fra Meny Kaffe.